Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
6 ay önce eklendi
Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları: Bölüm 1
1.778 izlenme
IMDb: 7.7
Harry Potter 7 izle, Serinin 7.si Ölüm Yadigarları Bölüm 1 filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izleyebilirsiniz.

Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 Film Konusu Ve Özeti

Harry Potter ve yakın arkadaşları olan Hermione ve Ron gene bir macera peşine düşmektedirler. Bu seferki amaçları ise Voldemort’un ölümsüzlük sırrını keşfetmektedir. Maceraperest arkadaşlar ölümsüzlüğün sırrını bünyesinde barındırmakta olan Horluklar’ı takip ederken tamamen yalnız başınadırlar. Zira profesör yönlendirmeleri ve aslında Harry’nin yaptığı büyü ile gelen Dumbledor muafızları yanlarında yoktur. Üçlünün birbirlerine güven ile sımsıkı bağlanması gerekir. Bundan başka çareleri yoktur. Peşlerinde ise onları birbirinden ayrı düşürmek isteyen Karanlık Güçler yer almaktadır. Sırf aralarını bozabilmek ve yenilgiye uğratabilmek için fitne dolu planlar yapmaktadırlar. Voldemort büyücülük dünyasını kasıp kavuracak işler peşindedir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 Film Oyuncu ve Karakterleri

  • Emma Watson: Filmde Harry ile birlikte yola çıkan, üç arkadaştan biri olan Hermione karakterini canlandıran Emma Watson, buradaki rolü sayesinde sinema dünyasında çok daha popülerlik kazanmıştır. 15 Nisan 1990 doğumlu olan Emma’nın doğum yeri ise Paris olarak bilinmektedir. Güzel oyuncunun modellik kimliği de bulunmaktadır. Boyu ise 1.65’dir.
  • Rupert Grint: Voldemort’un ölümsüzlük sırrını keşfetmek için yola koyulan üç arkadaştan biri de Ron olmuştur. Bu karakteri canlandırma görevini ise Rupert Grint üstlenmiştir. İngiliz oyuncu 24 Ağustos 1988 yılında Harlow’da doğmuş ve şuan 34 yaşında olarak bilinmektedir. Ünlü oyuncu toplamda beş kardeştir.

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 Merak Edilenler

Harry Potter serisinin son filmleri olma özelliğini taşıyan Ölüm yadigarları iki bölüm halinde izleyicilerinin beğenisine sunulmuştur. David Yates yönetmenliğinde çekimleri 12 Haziran 2010’da tamamlanmış olup filmin senaristliği ve kitaptan uyarlanmasını da Steve Klones gerçekleştirmiştir. Müzik teması John Williams’a ait olurken orkestra şefliğini Conrad Pope yapmıştır. Aksiyon, gerilim, macera ve fantastik türde olan filmin süresi 146 dakikadır. Kurgusu Mark Day’e ait olup Sanat yönetmenliğini de Eduardo Serro gerçekleştirmiştir. 17 Kasım 2010 yılında Türkiye’de gösterime girmiş ve toplam bilet gişesi 976,5 milyon USD olarak açıklanmıştır. Film Oscar’a aday gösterilmiş olup IMDb puanı 7.7 şeklinde belirlenmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Anonim, 2 ay
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 2 ay
Güzel filmdi
Kaccuka, 2 ay
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 6 ay
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?
Aysen, 6 ay
Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.