Harry Potter 4 Ateş Kadehi

Harry Potter and the Goblet of Fire
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
Harry Potter 4 Ateş Kadehi
502 izlenme
IMDb: 7.7
Harry Potter 4 izle, sevilen serinin dördüncüsü Ateş Kadehi filmini Türkçe Dublaj Full HD kalitede Donma olmadan izleyebilirsiniz.

Harry Potter Ve Ateş Kadehi Film Konusu Ve Özeti

Harry Potter henüz yaşının tutmamasına rağmen Üçbüyücü Turnuvası’na katılımcı olarak seçilmiştir. Yaşının küçük olması sebebi bu tamamen kendi isteği dışında gelişen bir durumdur. Yarışmada Hogwarts dışında Avrupa’da yer alan ve rakip sayılabilen büyücülük okullarından da deneyimli ve yaşça büyük bireyler katılmaktadır. Harry Potter’ın ezeli düşmanı ise Lord Volmeront olmuştur. Onun destekçileri Quidditch adı verilen Dünya Kupası esnasında Karanlık işaretlerini gökyüzüne ateş ile işlemişlerdir. Bu durum ise büyücülük aleminde adeta birer korku dalgası niteliğini kazanmıştır. Okulun ilk gününde Alastor Moody’yi görür ve o karanlık sanatlara savunma öğretmenidir. Deligöz lakabı ile de bilinir. Bu kişi aslında gizlice Harry’e yardım etmektedir.

Harry Potter Ve Ateş Kadehi Film Oyuncuları Ve Karakterleri

  • Ralph Fiennes: Filmde Harry’nin turnuvadaki azılı düşmanı olan Lord Voldemort karakterini canlandıran Ralph Fiennes İngiliz oyunculardan biridir. 1.80 boyunda olan ünlü başarılı oyuncu 22 Aralık 1962 yılında Birleşik Krallık’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Alex Kingston ile 1993 yılında bir evlilik yapmış ve 1997 yılında ise bu evliliğe son vermişlerdir.
  • Brendan Gleeson: Alastor Moody isimli ve karanlık savunma sanatları öğretmenliği yapan karakteri canlandıran Brendan Gleeson, İrlandalı aktördür. ‘9 Mart 1955 doğumlu ve 1.85 boyundadır. 1982 yılında Mary Gleeson ile evlilik yapan aktör dört çocuk babasıdır.

Harry Potter Ve Ateş Kadehi Merak Edilenler

Harry Potter roman dizisinin dördüncü film uyarlaması olan Harry Potter ve Ateş Kadehi yönetmenliğini Mike Newell üstlenmiştir. Yapımcıları ise David Heyman ve David Barron olmuştur. 157 dakika boyunca maceradan maceraya atılan Harry izleyicileri adeta ekranlara kitlenmiştir. 18 Kasım 2005 tarihinde Türkiye’de gösterime girmiş ve toplam bilet gişesi 896,7 milyon USD olarak belirtilmiştir. Filme ayrılan bütçe ise 150 milyon USD olmuştur. Görüntü yönetmeni Roger Pratt olmakla birlikte film müziği Patrick Doyle ve John Williams’a aittir. Uyarlama ise Steve Kloves tarafından gerçekleştirilmiştir. IMDb puanı seride yer alan daha önceki film ile aynı olmuştur. Yani 10 üzerinden 7.7 olacak şekilde belirtilmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 3 ay
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?
Aysen, 4 ay
Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.
Aeren, 4 ay
Gece vakitlerinde bu filmi bitirmek cesaret ister ama güzel filme benziyor.
murat, 4 ay
sürakli sağ üst köşeye bildirim geliyor
Aleyna, 5 ay
Dizi çok güzel izlemenizi tavseye ediyorum izlemeyen kaçırır benden söylemesi